Vlády, bojte sa!, alebo Prečo má pán v telke vždy pravdu?

Autor: Michal Pračko | 29.4.2015 o 0:59 | (upravené 27.7.2017 o 9:54) Karma článku: 5,57 | Prečítané:  1177x

V poslednom období bojov na Ukrajine, amerických, či ruských vojenských prehliadok a motorkárskych výletov po Európe sa tak veľmi sa nechávame ovplyvniť názormi iných, názormi médii, skreslenými neobjektívnymi informáciami... To m

Ako by začal klasik - Keď vlny života odnesú aj tú poslednú kvapku nádeje z mojich očí, nech Boh zasadí mi v ten moment smrteľnú ranu, lebo bez viery nie je prečo žiť. Krása ľudskosti tkvie v tom nádhernom pocite, ktorý máme, keď proti lesku sĺz v kútikoch očí vstávame z kolien a svoj pohľad obraciame k oblohe. Tam je sila človeka, ktorá ho núti vstať napriek bolesti, napriek pocitu krivdy, napriek nejasnej budúcnosti.                                                                                                      

Táto sila je neprekonateľná, práve nej sa obávajú politici, vládcovia, aristokrati, vlády. Dokážu umlčať človeka, dokážu ho zraziť k zemi, dokážu prikazovať, zakazovať, avšak jedno človeku nevezmú – slobodnú vôľu. Je pokladom, ktorý je skrytý hlboko vnútri človeka a stráži ho ten najmocnejší vojak – duša. Najobávanejšia zbraň človeka, na ktorú si žiadna vláda netrúfne. Zranená dokáže vyvolať plač, utrpenie, hnev, nenávisť, no dokáže sa zceliť a rozdávať radosť, pokoj, lásku. Boj o vôľu človeka s jeho dušou nevie vyhrať nikto iný, ako človek sám, podľahnúť tomuto boju dokáže len človek sám a odovzdať tieto cennosti do rúk iného môže tiež len sám človek. Je len na ňom, ako naloží s tou jedinou vecou, za ktorú sa oplatí bojovať.                                                                                  

Vážne je ľudstvo tak naivné, že považuje vojny za boje o územia, či budovy? Zem je bezcenná bez človeka, ktorý ju obrába. Budova je bezcenná bez človeka, ktorý v nej býva.  Je to boj ľudí o ľudí. Vlády dúfajú, že vyhrajú človeka a vymodelujú si ho podľa toho „správneho“ názoru, tej „správnej“ ideológie. Tak si však možno podriadiť človeka, no jeho vôľa a duša, hoci ostane zranená a ukrivdená, raz sa opäť zocelí a potom beda tomu, kto stojí proti človeku so zdravou dušou a silnou vôľou, lebo potom ho už nič nezastaví a jeho zranená duša v ňom bude vyvolávať hnev a nenávisť. A vojny naďalej trvajú, pretože mocní neuveria, že sila ukrytá v človeku porazí akúkoľvek armádu, kým prvý človek nezdvihne hlavu.                                                                                                             

Prehováram k ľuďom, aby zadarmo neodovzdali to jediné, čo im nikto nemôže vziať, do rúk politikov, mocných, nech si utvárajú vlastnú paletu názorov a vytvárajú vlastnú životnú „ideológiu“. Každý človek je samostatnou jednotkou, hoci spoločne tvoríme štáty, národy... Sloboda človeka je charakterizovaná najmä jeho myslením, preto nemyslime tak, ako myslia ostatní, pokúsme sa nazrieť na problémy dneška samostatne, bez vplyvu iných. Každý človek, ktorý dokáže, či nedokáže prečítať tieto riadky je dôležitou nenahraditeľnou súčasťou ľudstva, má odlišný potenciál, odlišné vlastnosti a práve jeho spôsob riešenia problémov môže byť ten ideálny.                                                                            

Na záver sa asi odkloním od názoru politikov, ktorí tvrdia, že najdôležitejší je názor väčšiny a hovorím, že najdôležitejší je názor každého z nás. Preto si vážme názory ostatných, ale nepodceňujme tie vlastné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?